Новини

Відбулась 4 сесія Вараської районної ради 8 скликання

До порядку денного четвертої сесії Вараської районної ради восьмого скликання було внесено одне питання “Про внесення змін до районного бюджету Вараського району на 2021 рік”.

Голова ради Ярослав БЕРЕЗЮК охарактеризував ситуацію, в якій опинилася районна рада. Якщо вільні залишки окремих рад сягають десятків мільйонів гривень і ці ради безбідно відбудуть каденцію, то є і такі, що опинилися без фінансування. Зокрема,  річний бюджет  Вараської районної ради складає 125 тис. грн. Сьогоднішні зміни до бюджету не рятують ситуацію, в першу чергу потрібно буде розрахуватись з працівниками Володимирецької та Зарічненської районних рад, що вивільняються. Сума, необхідна для проведення усіх розрахунків, складає біля 800 тис. грн. Відбулися консультації на рівні обласних органів влади, Міністерства регіонального розвитку, Української асоціації районних та обласних рад, з депутатами Верховної Ради і членами профільних комітетів. Однак у кожного своє бачення подальшої долі районних рад, а зусилля, що докладаються на місцях, проблеми не вирішать. На міністерському рівні йшлося про надання державної дотації з однаковим розподілом її між райрадами. Проте ситуація не у всіх однакова і така зрівнялівка не зовсім прийнятна. Питання стоїть не в тому щоб районні ради існували аби існувати, а в тому щоб населенню надавалися якісні послуги. Зокрема, школа мистецтв, Будинок школярів та юнацтва, бібліотечна система, спортивна школа, другий рівень медицини виходять за межі конкретної ОТГ, і їх інтереси, за логікою, має відстоювати районна рада на ширшому рівні, при можливості допомагати фінансово через різноманітні програми. Усім разом потрібно активно включатись у громадське життя, дослухатись до проблем виборців, співпрацювати з територіальними громадами. В міру необхідності, на сесії ради будемо запрошувати народного депутата України від нашого округу, депутатів облради, представників райдержадміністрації і територіальних громад, підсумовуючи зазначив голова ради.

В різному, голова Вараської райдержадміністрації Анатолій РИЖИЙ поділився своїм баченням щодо новоствореного Вараського району, повідомив про затвердження апарату та структурних підрозділів РДА. Всі районні програми опинилися без фінансової підтримки, зазначив Анатолій Петрович. Проблему озвучено на всіх владних рівнях. В зв’язку із завершенням територіальної реформи чекаємо змін у законодавстві та чіткого визначення повноважень. На кінець 2021 року анонсовано чергове реформування районних адміністрацій зі створенням префектур, які діятимуть на базі РДА. Якими вони будуть і чим займатимуться поки невідомо. На завершення, голова райдержадміністрації побажав усім терпіння та мудрості та висловив надію на плідну співпрацю з районною радою, депутатським корпусом, як з усіма разом, так і з кожним зокрема.