Новини

Голова районної ради Ярослав БЕРЕЗЮК взяв участь у робочому візиті голови Рівненської ОДА до Вараського району

31 березня голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій КОВАЛЬ відвідав Вараський район  з робочим візитом.

Спільно з районною делегацією, розпочали з наради в мера міста Вараш Олександра МЕНЗУЛА, в дружній атмосфері поспілкувались з генеральним директором РАЕС Павлом Павлишиним, відвідали сесії Вараської міської та Володимирецької селищної рад.

Голова ОДА ознайомився з оновленою школою в селі Степангород Володимирецької громади. «Сьогодні ми не ставимо крапку в історії будівництва нової школи. А навпаки, тримаємо на контролі ситуацію завершення 2 і 3 корпусів, аби навчальний заклад працював на повну силу. Є чіткий план, за яким ми будемо рухатись», – зауважив Віталій КОВАЛЬ.

Тепер для дітей навчання триває лише одну зміну, а не до 7 вечора – як раніше. А ще донедавна вони були змушені тіснитися в старому аварійному приміщенні, якому понад 50 років.  За словами в. о директора Степангородської школи Світлани Іваненко, тепер оновлений перший корпус радує не лише 655 учнів, а й 63 вчителів.

«Батьки, діти та вчительський персонал завдячує кожному, хто не стоїть осторонь нашої школи. Більше 6 років ми чекали, аби навчатися у стінах цього новенького корпусу. Тут немає ні протікаючого даху, ні тісних кабінетів. Скажу щиро – мрія дітей збулась. Адже вже місяць ми проводимо тут уроки і я дійсно бачу, з яким задоволенням щоранку діти біжать на уроки», – ділиться враженнями Світлана Іваненко.

Так, в закладі є 25 класів, а також лабораторні, вчительські, методичні кабінети та їдальня. В позашкільний час дітей залучають в гуртки за 7 напрямками.

«Приріст населення – це особливість і гордість нашого Полісся. Однак наразі Рівненщина відчуває гостру потребу у добудові ще 12 шкіл, які в основному знаходяться на півночі області. Варто зазначити, що ми продовжуємо вести діалог із профільними міністерствами. Нам важливо, аби діти отримували не лише якісну освіту, а й вчилися в комфортних умовах», – зазначив голова облдержадміністрації.

Не за програмою візиту вдалось відвідати Воронківську амбулаторію, реконструйовану торік.

Оновили медзаклад в рамках проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», партнером якого виступає Міжнародний банк реконструкції та розвитку.

Які умови відтепер мають лікарі та їх пацієнти, як покращилось надання медичної допомоги  повідомив завідувач амбулаторією Георгій ЛЕБЕДЮК:

«Вважаю, що наш заклад вдалось реконструювати дуже вчасно. Тепер через пандемію ми можемо ще якісніше надавати медичні послуги. Нарешті ми отримали дійсно нові та сучасні умови праці. Адже щотижня в амбулаторію звертаються понад 100 пацієнтів».

В закладі повністю замінили медичне обладнання, є власна лабораторія, облаштували кімнату для денного стаціонару, а також кабінет для щеплень та оглядову кімнату, розширили перелік послуг для пацієнтів, осучаснили територію закладу.

До цього в селі взагалі була відсутня амбулаторія. Приміщення, збудоване у 1978 році, належало місцевому радгоспу, а в останні роки взагалі пустувало.

«Це одна із 28 сільських амбулаторій, збудованих на Рівненщині в рамках проєкту Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Наша ціль – комплексно відремонтувати медичні заклади та забезпечити сучасною медичною технікою», – зазначив голова Рівненської ОДА Віталій КОВАЛЬ.

Найболючішою темою для краян Вараського району залишається якість доріг. За державні кошти цього року відновлять важливі ділянки доріг. Про це заявив голова Рівненської ОДА.

Йдеться про ремонт 17 км дороги на Біле озеро та майже 6,5 км автошляху Володимирець-Красносілля-Малі Телковичі та 8 кілометрів з Антонівки до Городця.

«Ремонт дороги до Білого озера багато хто обіцяв, але він досі не зроблений. Це територіальна дорога державного значення, що сполучає два центри Вараського району – Зарічне і Вараш. Тому вона для нас мегаважлива. У 2021 році плануємо відремонтувати перші 17 кілометрів дороги Більська Воля-Озерці-Рудка. Це і буде перший етап з’єднання Вараша із Зарічним», – розповів Віталій КОВАЛЬ.

Наразі тривають проєктні роботи, після завершення яких Служба автодоріг у Рівненській області оголосить тендер на будівництво дороги.

Також було анонсовано будівництво дороги Володимирець-Красносілля-Малі Телковичі.»Ремонт цієї дороги здійснюється в рамках «Великого будівництва». Після завершення проєктних робіт, підрядники розпочнуть будівництво. Цьогоріч буде відремонтовано майже 6,5 кілометрів найгіршої її ділянки, до села Воронки. Це важливий автошлях – і для шкільних автобусів, і для рейсових, і для спецтехніки. До кінця жовтня плануємо завершити дорогу», – повідомив голова ОДА.

 (за інформацією прес-служби Рівненської ОДА)