Новини

П’ята сесія районної ради

14 квітня відбулось пленарне засідання п’ятої  сесії Вараської районної ради восьмого скликання під головуванням  голови районної ради Ярослава БЕРЕЗЮКА. У сесійній залі зареєструвались 32 депутати з 38 обраних.

Попередньо порядок денний було узгоджено на розширеному засіданні президії та постійних комісій районної ради.

Рішення ради приймалися відкритим поіменним голосуванням, результати якого  оприлюднюються на сайті районної ради в день голосування.

На сесії було розглянуто та прийнято відповідні рішення з  питань:

  1. Про депутатський запит депутата районної ради Алли АСКАРОВОЇ.

2.   Про встановлення (зміну) меж села Антонівка на території Антонівської сільської ради Володимирецького району Рівненської області.

3.   Про встановлення (зміну) меж села Острівськ на території Кухітсько-Вільської сільської ради Зарічненського району Рівненської області.

4.   Про встановлення (зміну) меж села Ждань на території Кухітсько-Вільської сільської ради Зарічненського району Рівненської області.

5.  Про надання погодження Товариству з обмеженою відповідальністю «Половлі пісок» щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами.

6.  Про Положення про помічників-консультантів депутата Вараської        районної ради.

7.   Про затвердження стратегічного плану дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей у Вараському районі на 2021-2026 роки.

8. Про Програму підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики та впровадження реформ у Вараському районі на 2021 рік.

9.  Про внесення змін до рішення Володимирецької районної ради від 16.10.2020 № 613 «Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Володимирецького району у власність територіальних громад сіл, селищ».

10.  Про внесення змін до районного бюджету Вараського району на 2021 рік.

11.   Про підтримку звернення Вараської міської ради щодо реалізації права на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження атомних електростанцій.

12.  Про звернення депутатів Вараської районної ради до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо ситуації з вакцинацією від COVID-19 та необхідності належного соціального забезпечення медичних працівників.

В різному тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара Володимирецького ОРТЦКСП Володимир СИДОР надав роз’яснення депутату Анатолію ПОЛЮХОВИЧУ на звернення про створення громадських формувань для територіальної оборони та всім присутнім щодо створення 61 окремого батальйону територіальної оборони. Відповідно до закону «Про оборону України» головними завданнями новостворених батальйонів територіальної оборони Міністерства оборони України стали:

захист державного суверенітету і незалежності держави;

підтримання безпеки і правопорядку;

забезпечення діяльності органів державного управління в регіонах;

охорона стратегічно важливих об’єктів і комунікацій;

боротьба з диверсійними та іншими незаконно створеними озброєними формуваннями;

допомога в охороні державного кордону.

Голова Вараської райдержадміністрації Анатолій РИЖИЙ повідомив офіційну інформацію щодо відновлення дорожнього покриття в районі на ділянках доріг, що увійшли до переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у 2021 році, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 122 від 17.02.2021. А саме,

Т-18-08 Зарічне-Борове-Стара Рафалівка-Полиці, протяжність 16,9 км

Т-18-17 Бережниця-Степань-Деражне-Клевань, протяжністю 8,0 км

Дорога обласного значення 18 02 03 Володимирець-Красносілля-Малі Телковичі, протяжністю 16,4 км

В рамках робочої поїздки голови Рівненської ОДА Віталія КОВАЛЯ було доручено голові Володимирецької селищної ради Василю КОВЕНЬКУ виготовити проектно-кошторисну документацію на ремонт ділянки дороги  18 02 09 Степангород-Хиночі-Радижево, протяжністю 6,0 км.

         На завершення керівник з розвитку проекту «Створення сімейних молочних ферм» в Рівненській області Наталія НЕМИРИШИНА презентувала вигоди для сім’ї, громади та місцевої влади у разі створення сімейної молочної ферми. Розпочато проект з 2017 року за підтримки уряду Швеції та ПРООН в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку». На сьогодні він діє в 6 областях України.

З усіх критеріїв участі у проекті найважливішим, безумовно, є бажання та рішуча готовність взяти на себе відповідальність за добробут власної сім’ї. В усьому іншому родина отримує всебічну допомогу з боку спеціалістів проекту.

У разі позитивного рішення, родина стає учасником проекту, в межах якого координатори та команда проекту допомагають відкрити власний сімейний бізнес і збільшити його у рази протягом 3-5 років, супроводжуючи і допомагаючи на всіх етапах: створення проекту ферми, консультування при будівництві, відбір високопродуктивної худоби, встановлення обладнання, холодильника, фінансовий супровід та впровадження обліку. «Після відкриття ферми ми забезпечуємо надання регулярних послуг: зооветеринарне обслуговування, послуги осіменіння, технологічна карта кормів, забезпечення силосу, бухгалтерський облік, отримання дотацій. Максимальна безвідсоткова позика складає 200 тис. грн. (на 40 голів врх) Детально ознайомитися з організацією фермерського господарства можна і у вашому районі, наголосила Наталія Миколаївна, в селі Балаховичі в господарстві Ігоря КОЦА, де утримують 20 корівок. Термін окупності ферми до 4 років».