Новини

Зміни в організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги

Кабінетом Міністрів України 29 березня 2021 року прийнято постанову № 277 „Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України”.

         Відповідно до постанови, до 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе  перший конкурс  для вибору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсій здійснюватиме АТ „Укрпошта”.

         За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу:

         -особи з інвалідністю І групи;

         -особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;

         -особи, які досягли 80-річного віку;

         -одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

         Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

         Інші категорії пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні  обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати  пенсій з переліку:

АТ КБ “Приватбанк”

АТ “Державний ощадний банк України”

АТ “Райффайзен Банк Аваль”

АТ “Креді Агріколь Банк”

АТ ” Альфа-Банк”

АТ ”ПУМБ”

АТ ”УкрСиббанк”

АТ АКБ “Львів”

ПАТ АБ “Укргазбанк”

АТ “Кредобанк”

АТ “ТАСкомбанк”

АТ “Укрексімбанк”

АТ “Полтава-банк”

АТ “Ідея Банк”

ПАТ КБ “Акордбанк”

         У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, який буде  відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.