Новини

Засідання Палати Регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад

08 червня 2021 року у м. Дніпрі відбулось засідання Палати Регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад під головуванням Президента України. У заході взяв участь Президент УАРОР Сергій Чернов, який вкотре озвучив проблемні питання діяльності районних рад та нагадав про повноваження та фінансування органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня.

Тези виступу. В частині районних рад:

1. Внести зміни до Бюджетного кодексу, де визначити склад доходів районних бюджетів та виписати повноваження під які можуть надаватись ресурси для їх виконання.

2. Надати субвенцію на виплату заробітної плати працівникам апаратів чинних районних рад та заборгованостей працівникам ліквідованих районних рад.

3. Перевести районні ради з Палати місцевих влад до Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, відповідно до європейської практики організації таких консультативно-дорадчих органів, зокрема Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.

В частині перспектив впровадження децентралізації:

1. Провести детальний аналіз ходу реформи децентралізації й за результатами оновити відповідну Концепцію.

2. Передбачити в складі Кабінету Міністрів України посаду Віце-прем’єр-міністра, відповідального за реформу децентралізації.

3. Напрацювати зміни до чинного Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з урахуванням процесів децентралізації.

4. Внести зміни до Конституції України щодо децентралізації влади, з поміж іншого, передбачивши у тексті утворення виконавчих органів на усіх рівнях місцевого самоврядування.

5. Після ухвалення змін до Конституції України щодо децентралізації влади ухвалити нову редакцію Закону Про місцеве самоврядування.

В частині комунікації:

1. УАРОР ініціювала створення та працює над положенням міжфракційного об’єднання Верховної Ради України, що опікуватиметься розвитком місцевого самоврядування, успішним та своєчасним впровадженням реформи децентралізації. Звертаємось до народних депутатів з усіх політичних фракцій за підтримкою.