Новини

Пленарне засідання 6 сесії 8 скликання

27 серпня відбулось пленарне засідання шостої сесії районної ради восьмого скликання під головуванням  голови районної ради Я.Березюка. У сесійній залі зареєструвались 29 депутатів з 38 обраних.

Попередньо порядок денний було узгоджено на розширеному засіданні президії районної ради, бюджетні питання детально опрацьовані на засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів, податків та економічних питань, розвитку підприємництва та залученню інвестицій.

Рішення ради приймалися відкритим поіменним голосуванням, результати якого є невід’ємною частиною протоколу сесії та оприлюднюються на сайті районної ради в день голосування.

На сесії було розглянуто та прийнято відповідні рішення з  питань:

1.  Про звіт щодо виконання районного бюджету за І квартал 2021 року.

2.  Про звіт щодо виконання районного бюджету за І півріччя 2021 року.

3.  Про внесення змін до районного бюджету Вараського району на 2021 рік.

4. Про реалізацію Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року  у Вараському районі.

5.  Про   Районну     соціальну     програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року.

6.   Про встановлення (зміну) меж села Великі Телковичі на території Володимирецької селищної ради Вараського району Рівненської області.

7.   Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Вараського району у комунальну власність сільських, селищних та міських територіальних громад.

8.   Про безоплатну передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Вараського району у комунальну власність Володимирецької селищної територіальної громади.

9.   Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Вараського району у комунальну власність Сарненської міської територіальної громади.

10.  Про Програму інформатизації Вараського району на 2021 -2023 роки.

11.  Про Районну комплексну програму профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю на 2021-2023 роки.

12.  Про внесення змін до рішення Володимирецької районної ради від 16.10.2020 № 613 «Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Володимирецького району у власність територіальних громад сіл, селищ».

13.  Про депутатський запит депутата районної ради Ельвіри Ковальської.

14.  Про депутатський запит депутата районної ради Ельвіри Ковальської.

Найбільш дискусійними виявились депутатські запити депутата райради Е.Ковальської де піднімались болючі питання відсутності гарячого харчування в 32 загальноосвітніх закладах району та неможливості функціонування закладу загальної середньої освіти с. Балаховичі. В. о. начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації  Ю.Трохимчук озвучив основні проблемні питання, а це аномально низька ціна, запропонована переможцем торгів, вплив антимонопольного комітету на рішення місцевого органу влади. В результаті – надання послуг не відбулося  та договір було розірвано в односторонньому порядку. Далі нова процедура і знову все по колу. На сьогоднішній день аукціон уже відбувся, визначено переможця, з яким, орієнтовно 6-8 вересня буде укладено договір. Та чи буде відновлено процес харчування з вересня поки невідомо, адже є ще десять днів на оскарження результатів торгів. Проблема не нова та виникає щороку, тому потребує врегулювання на законодавчому рівні.  Щодо другого запиту, через ряд зауважень до підрядної організації, що проводила капітальний ремонт освітнього закладу в Балаховичах, договір було розірвано та оголошено новий тендер. Тому, проблема й досі є актуальною.

У «Різному» було розглянуто колективне звернення Зарічненської територіальної громади щодо звинувачень у численних порушеннях директора Нобелівського національного парку В.Діковицького. На завершення депутат ради Я.Зборовський ознайомив присутніх щодо стану вакцинації жителів району проти COVID та акцентував на важливості і необхідності даного процесу, адже на осінь очікується новий спалах епідемії.   Ситуація тут невтішна, якщо в Рівненському районі вакциновано 60% населення, то в нашому – ледь за 20%.

Голова ради запропонував депутатам визначитись з датою виїзного засідання, яке планується провести на базі РАЕС та подякував за участь у роботі сесії.