Новини

7 сесія Вараської районної ради 8 скликання

3 грудня відбулось пленарне засідання сьомої сесії Вараської районної ради восьмого скликання під головуванням голови ради Я.Березюка. В сесійній залі зареєструвались 33 депутати з 38 обраних.

Розпочали засідання з привітання депутатів напередодні Дня місцевого самоврядування. Кращих було нагороджено Почесними грамотами Вараської районної ради. Голова висловив побажання усім міцного здоров’я, щастя, добра, наснаги та енергії, нових здобутків на ниві зміцнення державності. В надії на конструктивну та злагоджену співпрацю, задля спільного вирішення повсякденних та перспективних проблем розвитку нашого району, забезпечення належного рівня життя  його мешканців.

Попередньо усі питання пленарного засідання були розглянуті на розширеному засіданні президії  та постійних комісій районної ради.

Рішення ради приймалися відкритим поіменним голосуванням, результати якого є невід’ємною частиною протоколу сесії та оприлюднені на сайті районної ради в день голосування.

Рішення було прийнято з питань:

1.  Про звіт щодо виконання районного бюджету за  9 місяців 2021 року.

2.  Про результати діяльності Вараської окружної прокуратури за 9 місяців 2021 року.

3. Про визнання такими, що втратили чинність, деяких рішень Володимирецької районної ради.

4. Про внесення змін до рішення Зарічненської районної ради від 23.10.2020 № 589 «Про передачу об’єктів права спільної власності територіальних громад району».

5.  Про внесення змін до рішенняВолодимирецької районної ради від 16.10.2020 № 613 «Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Володимирецького району у власність територіальних громад сіл, селищ».

6.   Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Вараського району у комунальну власність Сарненської міської територіальної громади.

7.   Про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Вараського району у комунальну власність Сарненської міської територіальної громади.

8.   Про звернення депутатів Вараської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з приводу належного фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я.

              Гостра дискусія виникла навколо звернення щодо фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я. Думки депутатів розділились, окремі вважали, що звернення потребує додаткового вивчення та обговорення з керівниками медичної галузі м. Вараш, смт Володимирець та смт Зарічне, були й інші зауваження, які враховано при прийнятті рішення ради.

В «Різному» увагу народних обранців було прикуто до питання функціонування освітнього закладу в с. Балаховичі. Полицький сільський голова М.Озеруга детально описав ситуацію, що склалася. Так, він повідомив, що ремонт було розпочато ще в 2019 році (При ПКД в 6 млн. грн. було виділено 1,5 млн.) Фірма, що проводила ремонти допустила ряд порушень, оцінку яким ще мають дати правоохоронні органи. Договір з ними було розірвано та оголошено новий тендер. Сьогодні підписано новий договір, і, знову ж з тією недобросовісною фірмою. Було прийнято рішення виділити кошти зони спостереження в сумі 1 млн. 300 тис. грн.. Проблема виникає в їх освоєнні до кінця бюджетного року. Ходіння по колу набридло. Більше сотні дітей не отримують якісну освітню послугу, навчаючись у дві зміни в дитсадку. Отож, проблема й досі є актуальною.

На завершення голова ради ознайомив усіх присутніх з відкритим зверненням голів районних рад України стосовно проблемних питань діяльності районних рад, що напрацьовано спільно з Українською асоціацією районних та обласних рад. Звернення підписали 107 голів районних рад зі 119 діючих на сьогодні, що складає 90%, які представляють 30 851 254 жителів.