Новини

Відбулась 8 сесія Вараської районної ради

24 грудня відбулось пленарне засідання восьмої сесії районної ради восьмого скликання під головуванням  голови районної ради Ярослава Березюка. У сесійній залі зареєструвались 29 депутатів з 38 обраних.

Попередньо порядок денний було узгоджено на розширеному засіданні президії районної ради.

Рішення ради приймалися відкритим поіменним голосуванням, результати якого є невід’ємною частиною протоколу сесії та оприлюднюються на сайті районної ради в день голосування.

Було прийнято ряд бюджетних питань:

  1. Про прогноз районного бюджету Вараського району на 2022-2024 роки.
  2. Про внесення змін до районного бюджету Вараського району на 2021 рік.
  3. Про районний бюджет Вараського району на 2022 рік.

Найбільш дискусійним, як і очікувалося, було питання про бюджет району. Депутатів хвилює питання діяльності районної ради наступного року.   Районні ради сьогодні не можуть належно здійснювати свої конституційні повноваження через відсутність фінансування на їх виконання.  

На пленарному засіданні було затверджено ряд програм, а саме:

1. Про районну Програму для забезпечення виконання рішень суду на 2021-2023 роки.

2. Про Програму виконання повноважень місцевими органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики та впровадження реформ у Вараському районі на 2022 рік.

3. Про Програму забезпечення депутатської діяльності депутатів Вараської районної ради на 2022  рік.

4. Про Програму підготовки територіальної оборони та місцевого населення до участі в русі національного спротиву в Вараському районі на 2022-2024 роки.

Командир військової частини А 7073 Сергій Гречуха розповів про розгортання кадрового батальйону військової частини на базі колишнього Володимирецького МНВК.  

З організаційних питань були прийняті рішення:

1. Про план роботи районної ради на  2022 рік.

2. Про встановлення норм витрат на копіювання, друк, сканування документів, що надаються за запитом на інформацію.

3. Про план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2022 рік.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу. Рада визначає орієнтовні строки проведення звітів депутатів. Орієнтовні строки проведення звітів депутатів Вараської районної ради VIII скликання про свою роботу перед виборцями рішенням було визначено протягом березня – травня кожного  року за попередній рік діяльності депутата. Отож, депутатам районної ради запропоновано у термін до 30 травня проінформувати районну раду про результати обговорення звітів про свою роботу, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, надані депутатові у зв’язку з його депутатською діяльністю.

У різному Людмила Босик вручила депутатам подяки від волонтерів та ветеранської спілки учасників АТО для передачі їх у шкільні колективи Вараського району – за активну громадянську позицію, патріотизм та підтримку волонтерської діяльності у Вараському районі. Це частина з подяк, які ще не отримали школи і громади-активісти.

На завершення голова ради Ярослав Березюк подякував депутатам за плідну роботу у році, що минає, та висловив надію на подальшу співпрацю у майбутньому задля покращення життєдіяльності громад. Також, привітав усіх присутніх з прийдешніми святами.