Новини

Звіт голови Вараської районної ради Ярослава Березюка про діяльність у 2022 році

Стаття 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає щорічний звіт голови районної ради про свою діяльність. Тому я, як голова Вараської районної ради, доповідаю про проведену роботу та діяльність ради восьмого скликання за період 2022 року.

Районна рада, як колегіальний орган, представляє спільні інтереси територіальних громад міста Вараш, сіл та селищ району. Тому все, що зроблено за звітний період, у цей непростий час, є результатом колективної праці кожного депутата, сесійної діяльності, роботи виконавчого апарату районної ради  у тісній співпраці з органами місцевого самоврядування   рад, більшість із яких мають своїх представників у районній раді. Результати діяльності голови районної ради визначаються ефективністю роботи колективу представницького органу в цілому і кожного депутата зокрема.

Саме від цього залежать результати наших спільних зусиль та оцінка їх виборцями.

         До районної ради обрано 38 депутатів. У звітний період їхню діяльність характеризувала конструктивна співпраця, взаємна вимогливість, доброзичливість, налаштованість на продуктивну роботу і націленість на конкретний результат.

         Двоє депутатів достроково припинили свої повноваження у 2022 році.  Вараська районна територіальна виборча комісія Рівненської області повинна визначити наступних за черговістю кандидатів у депутати.

         Робота районної ради проводилась відповідно до Конституції, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», Регламенту, рішень та плану роботи районної ради, інших діючих нормативних актів, які визначають повноваження органів місцевого самоврядування.

Незважаючи на різні політичні уподобання й розбіжності, депутати працювали  злагоджено, без політичного протистояння.  

         Відповідно до статті 57 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районною радою утворено дорадчий орган – Президію, до складу якої входять голова районної ради, його заступник, голови постійних комісій, керівники депутатських фракцій та груп.  Згідно зі статтею  47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» утворено постійні комісії районної ради. Засідання президії та постійних комісій у звітний період не проводились, майже усі пленарні засідання були позачерговими та проводились дистанційно, зважаючи на воєнний стан.

У районній раді утворені та зареєстровані сім депутатських фракцій:  політична партія «За майбутнє», політична партія ВО «Батьківщина»,  політична партія «Європейська Солідарність», політична партія «Слуга народу», політична партія «Сила і честь», політична партія «Пропозиція», політична партія «Радикальна партія Олега Ляшка».

         Відповідно до вимог статті 46  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада  проводить свою роботу  сесійно. Сесійна діяльність складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій. Усі питання діяльності районної ради, рішення та протоколи сесій, розпорядження, протоколи поіменних голосувань депутатів районної ради оприлюднюються на офіційному сайті районної ради.

За звітний період було проведено 11 пленарних засідань, на яких розглянуто і прийнято 34 рішення. З них 4 – «Про Програму підготовки територіальної оборони та місцевого населення до участі в русі національного спротиву в Вараському районі на 2022-2024 роки» та змін до неї;  7 – з організаційних питань, 1 – стосується безпосередньо управління майном спільної власності, 13 – бюджетно-фінансової діяльності, 1 – питання   земельних відносин, 2 – про затвердження списку присяжних Володимирецького та Зарічненського районних судів Рівненської області; 4 – рішення щодо районних програм та змін до них, які охоплюють широке коло питань  соціальної політики та соціального захисту, покращення соціально-економічного розвитку району та інші.    Радою було також розглянуто та прийнято 2 звернення до владних структур вищого рівня, що стосуються наболілих питань життєдіяльності населення району та країни у цей складний час. Усі сесійні засідання проходили організовано, відкрито і гласно, із залученням відповідних фахівців.  10 з 11 – онлайн.

Нагадаю, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» від 17 листопада 2020 року № 1009-IX  комунальне майно спільної власності територіальних громад району, що знаходилось в управлінні районних рад, було передано у власність територіальних громад району. Повноваження районних рад стали суттєво обмеженими.

У  2022 році    діючих    програм   було  профінансовано лише дві на  суму 10 904 560 грн. Безперечно основною є Програма підготовки територіальної оборони та місцевого населення до участі в русі національного спротиву в Вараському районі на 2022-2024 роки», на яку спрямовано – 6 896 626 грн.; та на програму виконання повноважень місцевими органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики та впровадження реформ у Вараському районі на 2022 рік – 4 007 934 грн.

Варто зазначити, що ці програми було профінансовано за рахунок субвенцій територіальних громад районному бюджету.

Мізерні надходження, визначені статтею 64¹ Бюджетного кодексу України до  Вараського районного бюджету не забезпечують реальну потребу фінансування не лише районних програм, але й обов’язкових виплат та суттєво впливають на забезпечення ефективної та якісної роботи районної ради та виконавчого апарату.

Для прикладу, такі надходження прогнозовано становили у звітному році 19 000 гривень на рік,  але і ці  кошти не надійшли в повному обсязі, на 2023 заплановано 10 000 грн.

         Не можу обійти питання роботи виконавчого апарату. Виконавчий апарат Вараської районної ради будує свою роботу на принципах законності і гласності, колегіальності і плановості, поєднанні місцевих і державних інтересів, здійснює функції і повноваження відповідно до норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту районної ради, Положення про виконавчий апарат, Положення про відділи та посадові інструкції.

В апараті районної ради на сьогодні функціонує 2 відділи, у яких працює 5 спеціалістів (крім голови та заступника). Всі посадові особи є фахівцями із вищою освітою. На жаль в 2022 році, за недостатністю фінансування,  було прийнято рішення щодо змін в структурі та чисельності на утримання апарату ради. Окремих працівників виконавчого апарату Вараської районної ради   було вивільнено.

       На офіційному сайті районної ради регулярно публікуються розпорядження голови районної ради, матеріали про пленарні засідання, проекти рішень, прийняті рішення, результати поіменних голосувань.

     Разом з виконавчим апаратом ми прагнемо організувати свою роботу так, щоб рада повніше і ефективніше виконувала свої обов’язки. Діяла послідовно, зосереджено із врахуванням інтересів наших виборців та сьогодення. Мною проводився прийом громадян не лише у чітко визначені дні згідно з графіком, але й при необхідності щоденно.

Як голова районної ради я беру участь у засіданнях  районної військової  адміністрації, нарадах з керівниками підприємств, організацій, установ, на яких вирішуються різноманітні питання, зокрема і питання підготовки територіальної оборони та місцевого населення до участі в русі національного спротиву в районі.

         На завершення, дозвольте подякувати всім, хто налаштований сьогодні на співпрацю з районною радою. Рік був непростим для кожного з нас. Ворог знищує наші домівки, інфраструктуру, ми втрачаємо найкращий цвіт нації. Рік був наповнений болем, сумом, але і вірою та надією в Перемогу. Я розумію, що в районі  існує чимало невирішених проблем.  Але, на жаль, на місцевому рівні можна вирішити далеко не все. Тому великі сподівання покладаємо на ефективну роботу вищих органів державної влади.

Завершуючи свій звіт, сподіваюсь, що в наступний рік збережеться  активна і тісна взаємодія з усіма гілками влади, депутатським корпусом, структурами різного підпорядкування щодо вирішення всіх нагальних і важливих проблем  району.

Надіюсь, що усі негаразди, біль та втрати залишаться у році, що минає. А прийдешній рік принесе нам найзаповітніше – мир у наші домівки!

 Дякую   за увагу!